— Vítejte ve světě IKONO —

Stanovili jsme si cíl vytvořit modulární svět sezení, který by současně respektoval individuální požadavky. Všechny naše výrobky jsou navrženy ve stavebnicovém systému, který lze přizpůsobit různým potřebám. Široká nabídka modulů umožňuje vytvořit nábytkový kus na míru každému prostoru, jakkoliv je jedinečný. Různé typy potahů vyhoví požadované funkčnosti a náš nový svět inteligentního sezení doplní vhodné příslušenství. To, jak sedíme, má významný vliv na kvalitu našeho života. Plnohodnotné venkovní pohovky s komfortem obývacího pokoje rozšiřují obytnou a užitnou plochu Vašeho domu. Díky odolnosti proti vlivům počasí a plnému polstrování nábytku můžete nyní začít žít venku úplně jinak. U Vašeho bazénu nebo ve wellness zóně můžete odpočívat na kvalitní relaxační pohovce a načerpat síly. Pro jídelní kouty máme k dispozici moduly s odpovídající výškou pro sezení u stolu. Můžete si tak se svými blízkými užívat společné večerní jídlo v nejvyšším pohodlí. A pokud si budete přát zakončit den na pohovce v obýváku, nic nestojí v cestě. S našimi moduly můžete sestavit klasické formáty nebo zcela individuální uspořádání. Forma ani využití nemají žádné hranice.

  1. Potahy našich sedaček stírají rozdíly mezi vnitřním a venkovním prostředím. Inovace spočívá ve struktuře a povrchové úpravě. Takzvaný "lotosový efekt" způsobuje, že tekutina na povrchu látky vytváří kapky a odtéká.
  2. Vodotěsný potah zajistí maximální odolnost i při velmi špatném počasí a vysoké vlhkosti. 
  3. Více vrstev pěny různých pevností pro maximální komfort. 
  4. Podkladní rošt ze syntetických sklolaminátových lamel zajistí dynamické odpružení sedačky.
  5. Hliníkový profil - základní kámen každého modulu IKONO. Díky patentovaným hliníkovým rámům vlastní konstrukce, nastavují naše moduly nikdy dříve nevídaný kvalitativní standard, který zůstane zachován za všech okolností a při všech vlivech počasí. Vyzkoušená a ověřená technika spojování modulů je plně kompatibilní s nosným rámem. 
  6. Výškově nastavitelné nábytkové nohy umožní optimální ustavení dokonce na nerovném podkladu. 

Mo-du-la-ri-ta

Vlastnost, která umožňuje složení celku z většího počtu jednotlivých standardizovaných částí.


— 99 Problémů, které IKONO vyřeší za Vás —

V tomto video-návodu ukážeme, že materiály, které používáme, jsou vhodné pro venkovní použití 365 dní v roce, a to i za mimořádných okolností. Nevěříte? Věnujte nám prosím několik minut...

Pro nás venkovní bydlení znamená pouze odpočinek a radost, nikoli nepříjemnosti při špatném počasí nebo faux pas s červeným vínem. Stěhování polštářů domů a ven je minulostí. Nábytek IKONO je odolný vůči povětrnostním vlivům a lze jej ponechat venku po celý rok. Díky efektu lotosového květu vytváří déšť na látkovém potahu IKONO kapky, které se místo vsakování z povrchu odvalují. Zbylou vlhkost pak můžete setřít savým hadříkem. Během několika minut je venkovní pohovka suchá a připravená k dalšímu použití. Tento proces se uplatňuje nejen při mrholení, ale i při silných bouřkách. V závislosti na venkovní teplotě je nábytek po krátké době opět plně připraven k použití.

Největším problémem pro venkovní nábytek ale není déšť a sníh, je to UV záření z přímého slunečního světla. Obyčejný venkovní nábytek s levnými látkami často vybledne již po jedné sezóně. To je dáno povahou látek. Použité outdoorové tkaniny IKONO obsahují vlákna barvená v celém profilu, nikoli pouze povrchově. Praktickým přirovnáním je mrkev. Na rozdíl od cibule je zcela probarvená. Naopak cibule je pouze vrstevnatá nebo povrchová.

Díky plnému probarvení si tkaniny IKONO zachovávají svou barevnou sílu a lesk. Proto výrobce může zákazníkům poskytnout prodlouženou pětiletou záruku.

V každodenním životě dochází k nehodám a nábytek není vždy ušetřen. Občas se převrhne sklenička s červeným vínem, občas si děti ušpiní ruce nebo se pes po bahenní koupeli rozvalí na útulném venkovním posezení. S IKONO můžete těmto výzvám čelit s úsměvem. Venkovní textilie se naprosto snadno čistí. Dokonce i odolné mastné skvrny lze jemně a snadno odstranit. Všechny uvedené skvrny lze odstranit pomocí čisticího roztoku vlažné vody a jemného mýdla. Zde je užitečný měkký štětec. Po krátkém namočení doporučujeme odstranit zbytky čisticího prostředku vlhkým hadříkem. Po několika minutách schnutí je venkovní nábytek opět zcela připraven k použití.